сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Армијата на Северна Кореја испука три нови проектили

Армијата на Северна Кореја испука три нови проектили

Северна Кореја испука три неидентификувани проектили денеска, соопшти јужнокорејската војска.

Проектилите биле испукани од градот Сондок кон Источното Море, пренесува Јонхап.

Генералштабот на јужнокорејската армија не прецизираше за каков проектил станува збор.

Северна Кореја испука две ракети со краток дострел од источниот брег град Вонсан минатата недела.

Коронавирус