четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 11
home Вести

Ангела Меркел во карантин, контактирала со доктор позитивен на коронавирус

Ангела Меркел во карантин, контактирала со доктор позитивен на коронавирус

Германската канцеларка Ангела Меркел оди во карантин.

Оваа одлука е донесена откако пред два дена била известена дека докторот со кого имала контакт деновиве е позитивен на коронавирус.

Коронавирус