сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Ангела Меркел е негативна на коронавирусот

Ангела Меркел е негативна на коронавирусот

Германската канцеларка Ангела Меркел е негативна на тестот за Ковид-19 по самитот на ЕУ минатата недела, на кој се состана со францускиот претседател Емануел Макрон, соопшти денеска Владата во Берлин.

Германската Влада ова го соопшти откако беше објавено дека Макрон е позитивен на коронавирусот.

– Канцеларката беше тестирана неколку дена по самитот на ЕУ, како што е вообичаено, изјави претставник ан Владата.

Меркел му посака брзо закрепнување на Макрон.

Коронавирус