вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 10
home Вести

Американскиот претседател имаше незгода: Бајден падна по сопнување на авионски скали (ВИДЕО)

Американскиот претседател имаше незгода: Бајден падна по сопнување на авионски скали (ВИДЕО)

Американскиот претседател Џо Бајден падна при качување на скалите кон претседателскиот авион.

Претседателот Бајден се сопна неколку пати додека трчаше по скалите на „Ер форс еден“, што може да се види на видеото.

78-годишниот врховен командант се сопна двапати пред да падне по трет пат, како што трчаше по скалите.

Откако се опорави, Бајден ги поздрави собраните на врвот на скалите пред да влезе во кабината.

ЕУРО 2020

Македонија