понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Aмерикански конгресмени заразени со новиот коронавирус

Aмерикански конгресмени заразени со новиот коронавирус

Марио Дијаз-Балар и Бен Мекадамс се првите членови на американскиот Конгрес, кои се позитивни на новиот коронавирус.

Тие изјавија дека се во самоизолација и добро се чувствуваат, но ја предупредија јавноста сериозно да ја сфатат болеста.

Во САД досега регистрани се 9,464 инфицирани лица, а 155 починаа.

Коронавирус