четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 200
home Вести

Алваро Урибе позитивен на Ковид-19

Алваро Урибе позитивен на Ковид-19

Поранешниот колумбиски претседател Алваро Урибе е тестиран позитивно за коронавирусот, само еден ден откако колумбискиот Врховен суд нареди негов домашен притвор за да не влијае врз сведоци.

Алваро нема симптоми на Ковид-19, изјавија од правниот тим на поранешниот шеф на државата.

Колумбија досега има регистрирано речиси 335.000 потврдени случаи на заразени со Ковид-19 и 11.315 смртни случаи.

Коронавирус