среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 129
home Вести

Алексеј Милер реизбран за извршен директор на „Гаспром“

Алексеј Милер реизбран за извршен директор на „Гаспром“

Управниот одбор на Гаспром денеска едногласно донесе одлука за реизбор на Алексеј Милер за функцијата извршен директор на рускиот холдинг за гас

Како што беше објавено од компанијата, новиот петгодишен мандат на Милер ќе започне на 31 мај 2021 година, пренесува агенцијата ТАСС.

Милер е извршен директор на Гаспром од 2001 година.

Коронавирус