четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Албанец заврши во притвор: Германската полиција го фати со 16 килограми кокаин

Со автомобилот управувал 28 годишен Албанец, кој бил приведен и одреден му е притвор.
Албанец заврши во притвор: Германската полиција го фати со 16 килограми кокаин

16 килограми кокаин откриени во возило со италијански регистарски таблички во Италија.

Со автомобилот управувал 28 годишен Албанец, кој бил приведен и одреден му е притвор.

Дрогата е откриена при рутинска полициска контрола во близина со границата со Холандија.

 

Коронавирус