понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 135
home Вести

Ајфеловата кула се отвора за посетители на 16 јули

Ајфеловата кула се отвора за посетители на 16 јули

Ајфеловата кула во Париз повторно ќе се отвори на 16 јули по неколкумесечно затворање поради пандемијата на коронавирусот. Тоа го соопшти денеска операторот на обележјето во Париз.

Бројот на посетители ќе биде ограничен на 10.000 на ден за да се исполнат барањата за дистанцирање. Тоа е помалку од половина од нивоата пред Ковид-19, нагласи операторот Сет (Sete) за француски медиуми.

Коронавирус