недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Вести

Ајфеловата кула по три месеци повторно ќе биде отворена за посетители

Ајфеловата кула по три месеци повторно ќе биде отворена за посетители

Ајфеловата кула од денеска повторно е отворена во Париз, откако беше затворена пред повеќе од три месеци поради епидемијата на новиот коронавирус.

Таа туристичка атракција ќе биде официјално отворена во 8 часот по локално време, меѓутоа, посетителите мора да се подготват за одење, бидејќи поради мерките на претпазливост, лифтовите нема да работат, така што ќе треба да се користат скалите.

Како што се наведува, лифтовите нема да работат до 1 јули.

Коронавирус