среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 44
home Вести

3 лица убиени, 7 повредени: Вооружени напаѓачи се маскирале како музичари ѝ среде плоштад направиле драма

3 лица убиени, 7 повредени: Вооружени напаѓачи се маскирале како музичари ѝ среде плоштад направиле драма

Вооружани напаѓачи во центарот на Мексико Сити убиле три лица и повредиле седуммина. Нападот се случил на плоштад каде имало голем број туристи.

Тројцата напаѓачи, кои биле маскирани како маријачи музичари, по нападот избегале со мотори.

Мексиканската полиција соопшти дека е во потрага по напаѓачите.

Коронавирус