среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

276 новозаразени со коронавирусот во Србија

276 новозаразени со коронавирусот во Србија

Во последните 24 часа во Србија се регистрирани уште 276 лица заразени со Ковид-19, а три лица починале, со што вкупниот број на жртви е зголемен на 277, објавено е денеска на интернет страницата ковид-19.рс.

Во исто време, расте и бројот на лица на респиратор и денеска има 42, што е за шест повеќе од вчерашниот пресек, додека вкупно се активни 1.625 случаи.

Во изминатите 24 часа тестирани се 8.377 лица, а вкупниот број на тестирани изнесува 401.240.

Од почетокот на епидемијата во Србија се регистрирани 14.564 случаи на новиот коронавирус, а починале 277 лица со што стапката на смртност е 1,90 проценти.

Парламентарни избори 2020