среда, 8. декември 2021. Вести денес: 117
home Вести

13 мртви: Експлозија на воен автобус во Сирија (ФОТО)

13 мртви: Експлозија на воен автобус во Сирија (ФОТО)

Во експлозија на воен автобус во центарот на Дамаск загинале 13 лица, а тројца се повредени, објави сириската државна телевизија, пренесува Ројтерс.

Две експлозивни направи експлодирале кога автобусот бил на мостот Хафез ал Асад. Третиот уред беше деактивиран од воена инженерска единица.

Коронавирус