недела, 9. август 2020. Вести денес: 72
home Регион

Жителите на Драч ноќта ја поминаа под ведро небо (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Жителите на Драч ноќта ја поминаа под ведро небо (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фоторепортерката на „Слободен печат“, Арбнора Мемети, ги посети регионите кои најсилно беа погодени од страотниот земјотрес во Албанија.

Во Драч, кој е еден од најсилно погодените градови во земјата, граѓаните чии домови беа уништени или оштетени од вчерашниот потрес се собраа во еден голем камп, кадешто се делело храна, но и облека поради ниските температури.

Во прилог, фотогалерија од најтешките моменти на граѓаните на крабрежниот град Драч во Албанија.

ФОТОГАЛЕРИЈАТА МОЖЕ ДА ЈА ВИДИТЕ ТУКА

Коронавирус