недела, 27. септември 2020. Вести денес: 66
home Регион

Зимска идила во Грција, неверојатна глетка од омиленото летувалиште на Македонците (ВИДЕО)

Зимска идила во Грција, неверојатна глетка од омиленото летувалиште на Македонците (ВИДЕО)

Студениот бран проследен со снег не го заобиколи ниту познатото грчко летувалиште.

Омиленото место за одмор на голем број Македонци, познатата Паралија денеска се разбуди под снежна покривка.

 

 

Местото кое преку лето се преполно со туристи, сега е пусто и повеќе личи на ски центар отколку на летувалиште.

Коронавирус