вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 2
home Регион

Жена возач постави нов рекорд во пијанство: Зборела на телефон, удрила во трамвајска станица и пукнала гумата и продолжила да вози

Жена возач постави нов рекорд во пијанство: Зборела на телефон, удрила во трамвајска станица и пукнала гумата и продолжила да вози

Возач жена вчера е отстранета од сообраќајот во Загреб откако направила голем хаос.

38 годишната загребчанка возела и разговарала на телефон поради што со голема брзина удрила во трамвајска станица и ја уништила.

Од ударот и пукнала гума па таа продолжила да вози  по трамвајските шини.

Кога конечно на полициски знак застанала  кај неа биле утврдени 2 промили алкохол што е женски возачки рекорд во Хрватска.

Коронавирус