понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 31
home Регион

Жена го истепала мажот после кавга- во семејна пресметка во Хрватска маж тешко повреден

Жена го истепала мажот после кавга- во семејна пресметка во Хрватска маж тешко повреден

Четириесетгодишна жена од Загреб во физичка пресметка тешко го повредила сопругот, на кој му била укажана помош во Клиничко-болничкиот центар.

Загребската полиција соопштила дека вчера, сопружниците жестокот се искарале во куќата во која живееле, па потоа жената го повредила мажот.

Повредениот 40-годишник е задржан на лечење, но не е во животна опасност, јавуваат хрватските медиуми.

Насилството во семејството се случило синоќа, после што жената била приведена на сослушување во полиција, која покренала истрага.

Коронавирус