понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 118
home Регион

Земјотрес во Словенија

Земјотрес во Словенија

Земјотрес со јачина од 3,8 степени утринава ја погоди Словенија.

Епицентарот на земјотресот, кој се случил во 4:50 часот бил на 79 километри од Љубљана

Околу 20 минути оп првиот потрес, се почувствувал уште еден со јачина од 1,41 степен на истото подрачје.

Коронавирус