понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 79
home Регион

Земјотрес во областа на Ријека

Земјотрес во областа на Ријека

Земјотрес со јачина од 3,3 степени денеска ја погоди областа на Ријека.

Земјотресот бил почувствуван 31 километар југоисточно од Ријека и четири километри северно од Брибир.

Земјотресот се случил околу 11 часот, јавија локалните медиуми.

Коронавирус