петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 197
home Регион

Земјотрес во Грција од 5,7 степени

Земјотрес во Грција од 5,7 степени

Земјотрес со магнитуда од 5,7 степени со епицентар во соседна Грција е почувствуван и во западниот дел на Македонија.
Земјотресот бил со длабочина од 10км.

Коронавирус