понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 141
home Регион

Земјотрес во Далмација

Земјотрес во Далмација

Далмација денеска ја погоди земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтер.

Епицентарот на земјотресот е регистриран на 12 километри југоисточно од Грачац, 88 километри северозападно од Сплит.

Се очекуваат официјални податоци.

Коронавирус