среда, 20. март 2019. Вести денес: 0
home Регион

Земјотрес утрово го стресе регионот

Земјотрес утрово го стресе регионот

Земјотрес со интензитет од 3,5 степени според Рихтеровата скала утрово е регистиран во Босна и Херцеговина.

Епицентарот на земјотресот бил на 15 километри јужно од Мостар.

Земјотресот бил почувствуван на поширокото подрачје на Херцеговина, се до Јадранско Море.