среда, 2. декември 2020. Вести денес: 188
home Регион

Земјотрес со јачина од 4,5 степени ја потресе Албанија

Земјотрес со јачина од 4,5 степени ја потресе Албанија

Земјотрес со јачина од 4,5 степени по Рихтер денеска попладне ја затресе Албанија, јавува агенцијата „АТА“.

Според податоците на Европскиот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот кој се случил во 14:16 часот, бил шест километри југозападно од Пеќ, а се почувствувал и во Валона и Елбасан.

Коронавирус