четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 186
home Регион

Земјотрес регистриран на грчките острови Лезбос и Хиос

Земјотрес регистриран на грчките острови Лезбос и Хиос

Земјотрес со интензитет од 4,7 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран на грчките острови Лезбос и Хиос, соопшти Геодинамичкиот институт во Атина.

Епицентарот на земјотресот бил во заливот во близина на турскиот град Измир.

На погодените земјотреси не е е регистрирана материјална штета.

Коронавирус