недела, 27. септември 2020. Вести денес: 108
home Регион

Земјотрес повторно го стресе Закинтос

Земјотрес повторно го стресе Закинтос

Грчкиот остров Закинтос го погоди земјотрес со јачина од 4,1 степен според Рихтеровата скала.

Епицентарот на потресот бил во море, западо од островот на длабочина од пет километри.

Коронавирус