сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 0
home Регион

Земјотрес од 4,5 степени ја погоди Бугарија

Земјотрес од 4,5 степени ја погоди Бугарија

Земјотрес со интензитет од 4,5 степени според Рихтеровата скала, ја погоди Бугарија. Епицентарот бил во близина на градот Пловдив, 13 километри северо-источно од овој град.

Бил на длабочина од 2 километри. Засега нема информации за материјална штета.

ЕУРО 2020

Македонија