недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 77
home Регион

Земјотрес од 4,4 степени по Рихтер почувствуван во Грција

Земјотрес од 4,4 степени по Рихтер почувствуван во Грција

Земјотрес со јачина од 4,4 степени изутринава го погоди подрачјето Перистери, недалеку од Атина. Земјотресот бил на длабочина од 2 км, а во моментов нема извештаи за штети и повредени.

Коронавирус