понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 93
home Регион

Земјотрес на овој грчки остров каде Македонците летуваат со денови

Земјотрес на овој грчки остров каде Македонците летуваат со денови

Умерен земјотрес од 3.9 степени според Рихтеровата скала беше регистриран во 13.25 часот на грчкиот остров Закинтос, jави дописничката на МИА од Атина.

Според Геодинамичкиот институт на грчката Национална опсерваторија, епицентарот на земјотресот бил во морскиот дел, североисточно од Закинтос.

Коронавирус