понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 146
home Регион

Земјотрес на ова туристичко место во соседството

Земјотрес на ова туристичко место во соседството

Земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала го стресе јужниот дел од грчкиот остров Крит.

Земјотресот е регистриран околу 10 часот по локално време.

Атинскиот институт за геодинамика објави дека земјотресот бил забележан во морето, на 75 километри јужно од местото Тимбаки, пренесе агенцијата „АНА“.

loading...