недела, 19. септември 2021. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Регион

Земјотрес ја тресе Србија

Земјотрес ја тресе Србија

Земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала е регистриран утринава во Србија.

Според информациите, земјотресот бил во 7:33 часот со епицентар во регионот на Вршац.

 

Коронавирус