сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 82
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Земјотрес ја стресе омилената дестинација на Македонците во Грција, еве ги деталите

Земјотрес ја стресе омилената дестинација на Македонците во Грција, еве ги деталите

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени денеска го погоди грчкиот остров Закинтос во Јонското Море.

Во потресот нема повредени луѓе, ниту е пријавена материјална штета, јавија грчките медиуми.

Епицентарот на потресот бил 63 километри од градот Закинтос, на длабочина од пет километри.

Коронавирус