сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Регион

Земјотрес ја стресе Бугарија

Земјотрес ја стресе Бугарија

Земјотрес со јачина од 4.1 степен предмалку ја стресе Бугарија.

Според објавените податоци од Европско-медитерански сеизмолошки центар епицентарот на земјотресот бил на 55 километри Благоевград.

Истиот е регистриран на длабочина од 10 километри. Засега нема податоци за евентуални материјални штети.

Коронавирус