среда, 11. мај 2022. Вести денес: 159
home Регион

Земјотрес ја стресе Бугарија

Земјотрес ја стресе Бугарија

Земјотрес со јачина од 3.6 степени вчера вечерта ја стресе Бугарија.

Епицентарот бил на 14 километри од Хаџидимово и на 88 километри од градот Пловдив.

Во регионот, слаби земјотреси имаше и во Словенија и Хрватска.

Коронавирус