петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 47
home Регион

Земјотрес ја стресе БиХ – краток ама гласен!

Земјотрес ја стресе БиХ – краток ама гласен!

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди подрачјето на Зеница и Завидовиќ. Земјотресот е регистриран во 12:18 часот на длабочина од два километри и 36 километри оддалечен од Зеница и три километри од Завидовиќ.

Жителите на Завидовиќ на страниците на Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ) напишаа дека земјотресот траел неколку секунди и дека бил краток, но гласен.

Коронавирус