понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 142
Во живо

Следете во живо: Live chat со Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

home Регион

Земјотрес ја стресе Албанија

Земјотрес ја стресе Албанија

Во Јадранско Море во близина на Тирана синоќа 13 минути по полноќ е регистриран земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала, објави Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ).

Епицентарот на земјотресот бил на 41 километар од Тирана и 27 километри северозападно од Драч на длабочина од 10 километри.

Нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Коронавирус