сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 45
home Регион

Земјотрес го стресе тлото на овој дел од Србија (ФОТО)

Земјотрес го стресе тлото на овој дел од Србија (ФОТО)

Земјотрес со јачина од 3 степени според Рихтеровата скала се случи утрово во близина на Ваљево, западна Србија.

Земјотресот е регистриран во 10.35 часот. Бил на длабочина од 10 километри.

Коронавирус