недела, 19. септември 2021. Вести денес: 9
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Регион

Земјотрес го стресе Мостар

Земјотрес го стресе Мостар

Евро-Медитеранскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ) регистрира земјотрес со интензитет од 4,4 степени по Рихтеровата скала во близина на Мостар.

Земјотресот е регистриран во 14 часот, шест километри југоисточно од Благај, на длабочина од два километри.

Коронавирус