вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 193
home Регион

Земјотрес го стресе Косово

Земјотрес го стресе Косово

Земјотрес со јачина од 3.2 степени по Рихтер денеска го стресе Косово.

Епицентарот бил на 16 километри од градот Лепосавич и на 41 километар од Митровица.

Потресот бил на длабочина од 3 километри.

Послаби потреси од овој денеска имаше во Грција и БиХ.

Локални избори 2021