недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 98
home Регион

Затворени хотелите во Грција

Затворени хотелите во Грција

Хотелите во Грција што работат на 12-месечна база, со одлука на Владата, ќе бидат затворени до крајот на април, соопштија од Министерството за туризам на Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Одлуката стапува во сила на полноќ меѓу 22 и 23 март, додека пак задолжителна е да работи по еден хотел во секоја периферија и по три во Солун и Атина.

Коронавирус