петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 44
home Регион

Заразени се 565 луѓе, 22 смртни случаи во Бугарија

Заразени се 565 луѓе, 22 смртни случаи во Бугарија

Бројот на потврдени случаи на заразени од новиот коронавирус во Бугарија е 565 луѓе.

Во изминатите 24 часа има 24 нови случаи, а во државата се пријавени 22 смртни случаи на коронавирусот.

Излекувани се тројца нови пациенти. Нема нови области погодени од ширењето на заразата. Хоспитализирани се вкупно 201, од кои 26 се на интензивна нега.

Коронавирус