петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Регион

Започна погребот на Оливер Ивановиќ: Скршената сопруга не може да ја сокрие огромната болка (ФОТО)

Сите се едногласни во едно, заминува човек кој со својата политика остави траен белег меѓу косовските Срби.
Започна погребот на Оливер Ивановиќ: Скршената сопруга не може да ја сокрие огромната болка (ФОТО)

Убиството на Оливер Ивановиќ внесе тага и немир кај граѓаните на косовска Митровица овие неколку дена.

Сите се едногласни во едно, заминува човек кој со својата политика остави траен белег меѓу косовските Срби.

Жителите на косовска Митровица не ја кријат болката и тагата.

-Тешка е оваа болка за секој Србин. Голем човек си заминува. Ова што ни се случи нас треба да ги загрижи сите луѓе на планетава. Тој многу значеше за овој град, вели еден од многуте граѓани кои дојдоа да му оддадат почит и последен поздрав на Ивановиќ.

Инаку тој денеска ќе биде погребан во Белград.

Коронавирус