петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 58
home Регион

Запален автомобилот на албанскиот конзул во Солун

Запален автомобилот на албанскиот конзул во Солун

Непознати лица синоќа го запалиле блиндираниот автомобил на генералниот конзул на Албанија во Солун.

Палењето се случило во два и пол часот по полноќ. Екипа на противпожарната бригада пристигнала на местото на настанот. При прегледот полицијата открила експлозивна направа. Истрагата се уште трае.

Се уште нема реакција од Албанија.