понеделник, 23. септември 2019. Вести денес: 39
home Регион

Загинати скијачи во Банско, по две лица се трага

Загинати скијачи во Банско, по две лица се трага

Двајца туристи загинале од лавина во Банско, објавија бугарските медиуми. Според првичните информации инцидентот се случил околу 12 часот. Телата на двајцата загинати се пронајдени од планинарските спасувачи, а неофицијално се работи за грчки туристи. Според првичните информации загинатите се сноубордери.

Некои бугарски медиуми објавија дека уштe две лица се водат за исчезнати. По нив се уште се трага.