петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Регион

Забрана за влез на странци од денеска во БиХ

Забрана за влез на странци од денеска во БиХ

Како дел од превентивните мерки за спречување на ширењето на коронавирусот, утрово стапи на сила забраната за влез на странци во БиХ.

-Одлуката на министрите на Советот на БиХ за забрана за влез на странците на граничните премини во БиХ се спроведува за да се намалат ефектите од пандемија на вирусот, изјави директорот на граничната полиција на БиХ, Радиша Самарџија.

Тој тврди дека одлуката е донесена синоќа и дека таа веднаш била испратена до сите теренски канцеларии на граничната полиција.
Според него, од 30 март сите четири аеродроми во БиХ ќе бидат затворени за  сообраќај.

Коронавирус