четврток, 22. април 2021. Вести денес: 0
home Регион

За малку ќе му ја откинеше раката: Воспитувачка во Србија се однесува неодговорно кон децата (ВИДЕО)

За малку ќе му ја откинеше раката: Воспитувачка во Србија се однесува неодговорно кон децата (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појавивидео од воспитувачка во домот за незгрижени деца во Србија, која според наведеното се однесува неодговорно кон малите деца кои се без родители.

Имено , на снимката се гледа како го носи детето за една рака и со мобилниот ги фотогрфира, и се допишува а мобилен телефон не е дозволен во таа просторија, а воедно не обрнува внимание на децата кои плачат, туку се допишува на телефон.

На фејсбук страната на „Левијатан“ се повикува да реагира МВР на оваа снимка.

Центарот за заштита на деца без родители во Белград, веднаш по снимката реагирале и ја суспендирале медицинската сестра Џ.А.

Најнови вести

Коронавирус