сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 8
home Регион

ЗА ЕДЕН ДЕН СКОРО 8.000 НОВОЗАРАЗЕНИ – ситуацијата во Србија не се смирува, починале 63 пациенти

ЗА ЕДЕН ДЕН СКОРО 8.000 НОВОЗАРАЗЕНИ – ситуацијата во Србија не се смирува, починале 63 пациенти

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 7.840 лица, а истовремено како последица од овој вирус починале 63 пациенти.

Тестирани се 26.498 лица. На респиратор се приклучени 267 пациенти.

Вкупниот број на регистрирани случаи од почетокот на епидемијата е 1.111.957.

Коронавирус