вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 165
home Регион

Вучиќ запиша втор факултет, а веќе ја има и првата десетка (ФОТО)

Вучиќ запиша втор факултет, а веќе ја има и првата десетка (ФОТО)

Српскиот претседател, Александар Вучиќ на својот Инстаграм профил сподели фотографија на која се наоѓа тој  со индекс. Под фотографија напиша дека денеска го положил првиот испит во Високото спортско училиште во Белград.

– Само што го положив првиот испит во Високото спортско училиштe. Посебна благодарност до проф. Ивана Шикиќ Марков за сè што научив. Да се ​​пофалам, добив 10 по предметот Социологија на спортот. Среќен сум исто како кога го положив првиот испит на Правниот факултет, напиша Вучиќ.

ЕУРО 2020

Македонија