сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 0
home Регион

Вучиќ вели дека поради ужасната ситуација во која се наоѓа Србија не спие навечер

Вучиќ вели дека поради ужасната ситуација во која се наоѓа Србија не спие навечер

Претседателот на Србија денеска зборуваше за актуелната енергетска криза.

– Не спијам навечер, ништо нема да решиме лесно, ќе имаме проблеми со цената на сите извори на енергија, изјави денеска Вучиќ, присуствувајќи на денешното отворање на рудникот за бакар и злато во Чукар Пека.

Тој посочи дека на тоа поле вложувале повеќе напори од многу други земји.

Коронавирус