сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 7
home Регион

Вучиќ свика итен состанок со пратениците, Србија гневна на западот!

Вучиќ свика итен состанок со пратениците, Србија гневна на западот!

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во 10.30 ќе ги извести пратениците во Собранието и граѓаните на Србија за најновите случувања на Косово.

Вучиќ утринава покренал интензивни дипломатски активности после упадот на специјалните единици РОСА на северот на Косово, речено е во неговиот кабинет.

Претседателот на Србија побарал од западните политички центри да ја зауздаат Приштина и ставил до знаење дека Србија нема да дозволи етничко чистење на Косово.

Коронавирус