понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 98
home Регион

Вучиќ: Србија има дупло повеќе странски дирекни инвестиции од Бих, Црна Гора, Македонија и Албанија заедно!

Вучиќ: Србија има дупло повеќе странски дирекни инвестиции од Бих, Црна Гора, Македонија и Албанија заедно!

Српскиот претседател Александар Вучиќ при неговото вечерашно гостување во емисијата „ФОКУС“ на „Б92“ истакна дека Србија има дупло повеќе странски дирекни инвестиции од Бих, Црна Гора, Македонија и Албанија заедно.

– Србија има дупло повеќе странски дирекни инвестиции од Бих, Црна Гора, Македонија и Албанија заедно, рече Вучиќ.

Коронавирус